KONST / Ramar / Ram 8748243
*
nr 874 8243
Ram
1800-tal, ramens innermått: 27x23
Utrop:
300 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 februari 2014
kl 20:48:59
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
7/2 18:11:18
1
100 kr
7/2 20:07:12
2
150 kr
8/2 16:15:22
3
200 kr
9/2 20:49:28
4
250 kr
10/2 01:16:04
5
300 kr
10/2 17:04:40
6
450 kr
10/2 18:33:21
7
400 kr
10/2 18:34:45
7
500 kr
10/2 19:37:35
3
600 kr
10/2 20:43:59
8
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17
-
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:28
-
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06
-
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00
-
2080 Oljemålning
Karin Linde Johnsson, abstrakt komposition. Monogr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42
*
Ram
nr 874 8243
Ram
1800-tal, ramens innermått: 27x23
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 10 februari 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
7/2 18:11:18 | 1 | 100 kr |
7/2 20:07:12 | 2 | 150 kr |
8/2 16:15:22 | 3 | 200 kr |
9/2 20:49:28 | 4 | 250 kr |
10/2 01:16:04 | 5 | 300 kr |
10/2 17:04:40 | 6 | 450 kr |
10/2 18:33:21 | 7 | 400 kr |
10/2 18:34:45 | 7 | 500 kr |
10/2 19:37:35 | 3 | 600 kr |
10/2 20:43:59 | 8 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram ramar
-
5083 Assietter
8st. Diameter: 20cm, Nittsjö.
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:17 -
3029 Blandteknik
Andrzej Bienkowski. Signerad, blandteknik, numrera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:28 -
2021 Etsning
Lena Cronqvist (f. 1938), Sverige. Signerad, numre..//
Aktuellt bud: 1.000 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:57
-
5047 FÃ¥gelholk
Mosaik. Höjd: 44cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:06 -
3018 Golvvas
Ingrid Atterberg (1920-2008), Sverige. "Spiral". U..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:00 -
2080 Oljemålning
Karin Linde Johnsson, abstrakt komposition. Monogr..//
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 19:42